Author Topic: Game of Thrones  (Read 99679 times)

pasarakos

• Anime King
  • *
    • View Profile
Re: Game of Thrones
« Reply #595 on: May 08, 2019, 12:36:48 PM »
Μην περιμενετε να τελειωσει τα βιβλια ο τυπας... Θα εχει πεθανει πριν βγει το τελευταιο βιβλιο. Το προηγουμενο βγηκε πριν 8 χρονια και δεν εχουμε καν ημερομηνια για το επομενο που δεν ειναι καν το τελευταιο βιβλιο. Αυτος ειναι ο λογος που δεν εχω ξεκινησει τα βιβλια ακομα. Πηρε τα λευτα απο τη σειρα που παιζει και αυτες που προκειτε να παιξουν στο μελλον και τωρα αραζει.

χοκινακος

• Anime Legend
  • *
    • View Profile
« Reply #596 on: May 08, 2019, 02:03:08 PM »
Για το winds of winter ακούγεται  οτι αμα γουσταρε το τελειωνε αλλα το πηγε αραχτος γιατι εχει συμφωνήσει  να βγει μετα το τελος της σειρας...μην εκπλαγείς  αν βγει το 19
Επισης το κακο με τον μαρτιν ειναι οτι αντι να αφοσιωθεί  σε κατι ανοίγει  πολλα μέτωπα...παρε παραδειγμα οτι θα συμμετέχει  στα prequel του got και δουλευει και σε αλλα βιβλια...και εγω πιστευω θα εχει πεθανει πριν το τελευταιο

Karafla-sama

• Sick Team
  • Anime King
  • *
  • kaizoku
    • View Profile
« Reply #597 on: May 09, 2019, 10:01:35 AM »
για μενα η σειρα εληξε με το που πεθανε η μελισαντρα.
τα υπολοιπα τα βλεπω για να πω οτι το ειδα ολοκληρο.

χοκινακος

• Anime Legend
  • *
    • View Profile
« Reply #598 on: May 14, 2019, 12:50:44 AM »
Ειμαι φανατικος οπαδος του got παροτι απο 5η σεζον  με απογοητεύει  μερικες φορες παντα 2-3 τελευταια επ ηταν ανταξια της σειράς και γενικα το εβλεπα ευχαριστα γιατι ειχα χαιπ για την κατάληξη  της σειρας
Μετα το 5ο επ που για εμενα ειναι το χειροτερο της σειρας εχω απογοητευτεί  παρα πολυ...
Αυτο που με ενοχλησε περισσοτερο ειναι το πως συμπεριφέρθηκαν  στον euron οι DD
Στα βιβλια ειναι ο μεγαλυτερος villain ειναι ο πιο ικανος χαρακτήρας...εχει γυρισει ολλο τον πλανητη εχει βγει ζωντανος απο μερη που δεν εχει φανταστει κανείς...ελεγχει δρακους και χρησιμοποιεί  μαυρη μαγεια...ειναι μυστηριος χαρακτηρας και λενε οτι δεν ειναι καν ανθρωπος με τετοια ικανότητα που εχει...ο γιουρον των βιβλιων δεν θα γινοταν πιονι της σερσει...
Περα απο αυτα πως εχασε ετσι χωρις καν μάχη...ακομα και η γιαρα του πηρε το νησί και δεν εμφανίστηκε  καν στο σημερινό...και δεν εφτανε αυτο μας βαλαν και ενα γιουρον vs τζειμι τερμα ακυρο με τον γιουρον να λεει οτι να'ναι...ξεκαθαρα δεν ηξεραν τι να τον κάνουν...κριμα χασαμε επικες σκηνες που θα γινουν στα βιβλια με αυτον τον χαρακτήρα
Επισης πολυ λιγα τα επεισοδια εγω ετσι οπως το ειδα επρεπε να εχουμε 8η 10 επς χωρις να μας δειχνουν καν kings landing και να αφοσιωθούν  στα γεγονοτα στο winterfell και 9η αλλα 10 να γινει το build up της ντανυ ως mad queen και να τελειώσει
Ακομα και το τελος του τζειμι με την σερσει ηταν οτι να'ναι....ρε μπαγλαμαδες ενα λεπτο σκηνη θανατου στην σερσει και τον τζειμι ειστε καλα ρε; χωρις ιδιαιτερη μουσικη και τοσο απότομη;
Αν με μαχαιρι στο λαιμο επρεπε να το κανω ετσι θα αλλαζα λιγο τα πραγματα ωστε να γινει πιο συγκινητικό...ας πουμε τζειμι και σερσει να παιθενουν με το νεογέννητο  παιδι τους αγκαλιά  στην κατολίσθηση  θα ηταν επικο...
Βεβαια ειχε και ωραιες σκηνες το επ
Η μαχη των αδερφων απίστευτη  με επικο τελος...οπως και η ερμηνεια της ντανυ...ειδικα σε καποια φαση η φατσα της ηταν τερμα τρομαχτική

GioRgSaVv

• Anime Legend
  • *
    • View Profile
« Reply #599 on: May 14, 2019, 06:00:34 PM »
Δεν ξέρω για σένα χοκ αλλά εμένα μου άρεσε το επ, το καταχάρηκα που το καψε όλο το Kings Landing.
Spoiler: show

Αυτό που δε μ'άρεσε ήταν η μάχη των αδερφών... ούτε μιλούσαν ούτε τίποτα, ο άλλος τρώει μαχεριά στο κεφάλι και ζει ακόμα.. και με το τόσο πολύ CGI που είχε ήταν λες και έβλεπα Mortal Kombat - Η Ταινία (1995).
Και ένα άλλο... πόσες φωτιές μπορεί να ρίξει ένας δράκος μωρέ.... σε αληθινό χρόνο σίγουρα για καμιά ώρα έφτυνε φωτιές, μέχρι και η Daenarys θα κουραζόταν, πόσο μάλλον ο δράκος.

pasarakos

• Anime King
  • *
    • View Profile
« Reply #600 on: May 14, 2019, 06:43:41 PM »
Danny Mad Queen δεν βγαζει κανενα απολυτως νοημα. Δεν ειχε κανενα build up. Ολες τις προηγουμενες season εσωζε σκλαβους και ελεγε "I dont want to be Queen of Ashes" Εκει που χτυπησαν οι καμπανες ειχε νικησει. Το γραψιμο της 8ης σεζον δεν βγαζει κανενα νοημα και αν τα σποιλερς που εχουν βγει ειναι σωστα, (ηταν σωστα στα προηγουμενα επεισοδια) τοτε ετοιμαστειτε για τα χειροτερα.

killertol

• Anime Freak
  • *
  • Nothing is true everything is permitted
    • View Profile
    • facebook
« Reply #601 on: May 15, 2019, 01:06:05 AM »
απο την στιγμη που σταματησαν να ακολουθουν τα βιβλια αρχισε να χαλαει