Author Topic: Αλλαγές που θα θέλατε να δείτε στη σελίδα μας  (Read 17749 times)

molismenos

• Newbie
  • *
    • View Profile
    • AnimeTeach Greek FanSubs Community!
GioRgSaVv Θα έκρινα την τελευταία εικόνα κάπως παραφορτωμένη, ωραία τα CSS στην εικόνα των projects αλλά και logo κινούμενο και bg κινούμενο και όλες οι εικόνες με effect, πιστεύω, είναι αρκετά φορτωμένο, αν θέλετε την δική μου άποψη καλό θα είναι να μην ξεχνάμε και την ευκολία στην χρήση, για να μπει κάποιος να κατεβάσει ένα επεισόδιο από ένα Android Tablet ή κινητό θα πρέπει να κάνει τάμα.Οι ιδέες σου είναι πολύ καλές και όμορφες αλλά νομίζω πως θα πρέπει να υπάρξει μια ισορροπία ανάμεσα σε εντυπωσιακό και εύχρηστο, αυτά από εμένα.
« Last Edit: September 02, 2017, 11:11:50 PM by molismenos »
DRAGONBALL Η ΠΡΩΤΗ ΣΕΙΡΑ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

www.molismenosrips.forumgreek.com

σας περιμένουμε!

GioRgSaVv

• Anime Legend
  • *
    • View Profile
που τις ειδες τις κινουμενες εικονες? xD
ακομα και βιντεο να ειχε για background δε θα κολλουσε πχ https://www.titanfall.com/titanfall
αλλα οχι, μια απλη εικονα 600kb 1920x1080 δεν ειναι τιποτα. θα μπορουσε ομως να βαλει σκετο χρωμα.
http://i.imgur.com/cxSc6cH.png

εκανα καποιες αλλαγες μετα απο τις τελευταιες που ανεβασα, το shoutbox να περιεχει συνομιλιες οπως το facebook(δεν ξερω αν ειναι εφικτο αυτο, αλλα αν το εκανε το facebook μπορειτε και εσεις!)
και ο καθενας θα βαζει οσα ατομα θελει σε καθε μια, και στην ουσια μερικα ατομα θα χρησιμοποιουνε το δικο τους shoutbox (θα μπορει να το μετονομαζει, να προσθετει ατομα, να το κλεινει κλπ)

καθε καινουρια ανακοινωση θα εμφανιζεται μεσα στο shoutbox πανω-πανω, και θα κλεινει μονο οταν ο χρηστης πατησει το x, αλλιως θα φαινεται παντα ακομα και αν οι αλλοι γραφουν(μονο μια ανακοινωση, μη πιανει και ολο το shoutbox)

Ναι αλλα αυτο εμεις πως θα το ελεγχουμε? αν ειναι καταλληλο κτλ

οκαυ τοτε θα εχετε ηδη ανεβασμενες δικες σας εικονες και θα επιλεγουμε εμεις ;)
και αν καποιος χρηστης θα θελει δικια του θα επικοινωνει μαζι σας και θα την εγκρινετε
ή θα υπαρχει ενα τοπικ που ο καθενας θα ανεβαζει οτι εικονα θελει και απο εκει ενα ατομο της ομαδας θα εγκρινει τις εικονες, και θα τις ανεβαζει σε κανα imgur, καπως ετσι, παντα υπαρχει λυση.

molismenos

• Newbie
  • *
    • View Profile
    • AnimeTeach Greek FanSubs Community!
Νόμιζα πως εννοούσες animated BG, ειδα λαθος.Για μένα καλύτερο θα ήταν το BG του site  να είναι 1 γιατί μαρεσει ένα site να έχει το δικό του style και γενικότερα να ξέρεις το Bg επηρεάζει  πολλά σε ένα site, αν εγώ το έχω κόκκινο Κ Εσυ μπλε δε εμένα μπορεί να φαίνεται απαίσιο το γενικό σύνολο ενώ σε εσένα όμορφο.Μετα από μια μικρή έρευνα που έκανα υπάρχει ένα Module για το script που έχουν στήσει τα παιδιά το site που επιτρέπει στις χρήστες να ρυθμίζουν τελείως το προφιλ τους, όποτε θα προτιμούσα να άλλαζε το bg  μόνο σε προφιλ από χρήστε, έτσι ώστε ο καθένας να έχει το προφιλ που του αρέσει.

Υ.Γ

Θα πρότεινα να μείνει το shoutbox ως έχει σε θέμα private συνομιλίας αν θέλετε private συνομιλίες καλύτερο θα μου έμοιαζε ένα Live chat με τους ενεργούς παρόντες χρήστες σε ένα μικρό τετράγωνο παραθυράκι κάτω δεξιά όπως στο FB στις παλιές εποχές.
« Last Edit: September 03, 2017, 03:30:22 AM by molismenos »
DRAGONBALL Η ΠΡΩΤΗ ΣΕΙΡΑ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

www.molismenosrips.forumgreek.com

σας περιμένουμε!

Yahazugiri7

• Enforcer
  • Anime Legend
  • *
    • View Profile
    • Instagram
αν ειναι να εχει αλλο bg ο καθενας μπορουμε απλα να εχουμ 2-3 θεματα να βαζει ο καθενας οπως ειναι στους joker πχ.

Tassos

• Anime Freak
  • *
    • View Profile
Εμένα ρε παιδιά, μου αρέσει πάρα πολύ η σελίδα. Απλή και ωραίο και τα χρώματα της επίσης.
Αν και βέβαια από θέματα design δεν είμαι και ο καλύτερος.

Κάτι άλλο σημαντικότερο που έχω παρατηρήσει, είναι πως όταν έχει τύχει να ψάξω κάτι, τότε με μπερδεύει λίγο η δομή του site. Ίσος μια καλύτερη ανακατάταξη

Επίσης το chat ( Shoutbox ) θα ήταν ωραίο να μπορούσαμε να μπαίναμε σε μια σελίδα και να βλέπαμε μονάχα το Shoutbox σε μεγάλη εμφάνιση ( όχι εκεί στην ακρούλα - που στριμωχνόμαστε να γράψουμε  :P )
Να μην μπει όμως κάπου πάνω πάνω ή κάτω. Απλώς κάποιος να μπορεί να το ανοίξει σε μια ξεχωριστή καρτέλα ( όπως σας είπα μου αρέσει η τωρινή εμφάνιση )

Κατά την άποψη μου πάντα, δε προτείνω/δε θα μου άρεσε, να έμπαινε κάτι πάνω πάνω. Πάνω από τα επεισόδια. Το site πρέπει να κρατήσει τον λυτό του ωραίο χαρακτήρα.

Σχετικά με το countdown φαντάζομαι αναφέρεσαι μέχρι την προβολή του επεισοδίου και όχι μέχρι το release. Το 2ο πήγαμε να το κάνουμε και να ανεβάζουμε στη σελίδα live την πορεία του επεισοδίου πχ χρονισμός 50%, μετάφραση 100% κτλ, αλλά δεν έπιασε καθόλου γιατί είναι πολύ μεγάλος μπελάς.

Το καταλαβαίνω πως ίσος είναι μπελάς και σας αγχώνει.
Αν και θα μπορούσατε να γράφετε απλώς πως π.χ. :
  • το επεισόδιο απελευθερώθηκε
  • το επεισόδιο κατεβαίνει για επεξεργασία από εμάς
  • είναι σε επεξεργασία,
  • μπήκα οι υπότιτλοι,
  • ανεβαίνει στον tracker.
  • ....
Καταλάβατε; Όχι να μας λέτε σε ποιο ποσοστό βρίσκεστε, αλλά σε ποιο στάδιο της διαδικασίας. ;)
Πάντως δεν είναι αναγκαίο. Όσο για τα countdowns, αν και είναι ωραία σε εφέ δε πολύ έχουν σημασία, ο καθένας που παρακολουθεί την σειρά του ξέρει πότε θα βγει το επεισόδιο. Άσε που μπορεί να φέρουν και σύγχυση...
Ξέρουμε όλοι μας πότε περίπου βγαίνει το επεισόδιο της σειράς μας, εμείς από εσάς το περιμένουμε έπειτα.
Γενικώς λοιπόν δε το θεωρώ σημαντικό.

Τέλος, κάτι προτάσεις αλλαγής ( και ειδικά όλης της σελίδας ) που έγινε από προηγούμενους δε μου άρεσαν καθόλου.
( π.χ. : https://i.imgur.com/7YOnCha.png )

Εγώ θα σας πρότεινα να γινόντουσαν ναι μεν μερικές μικρό αλλαγές ( και όχι της Παναγιάς τα μάτια που ζητάνε ), ώστε να ομορφύνουμε και να κάνουμε πιο εύκολη την περιήγηση στην κοινότητα μας. Όμως αυτό που είναι πιο σημαντικό από όλα είναι να ήμαστε/είστε προσκολλημένη στο αυτό καθ'αυτό έργο που παραδίδει η κοινότητα. Να ήμαστε ενωμένοι και να βοηθούμε όλοι μαζί να διατηρήσουμε την κοινότητα και να κάνουμε πιο δυνατή την ομάδα της. Αυτό είναι το πιο σημαντικό για εμένα.

Υ.Σ.: Όπως και να έχει για ακόμη μια φορά προσωπικά σας ευχαριστώ πολύ και μπράβο σας για την ατέρμων μαγκιά σας! :)

Yahazugiri7

• Enforcer
  • Anime Legend
  • *
    • View Profile
    • Instagram
  • το επεισόδιο απελευθερώθηκε
Απο τους οθωμανους? xD Τι μεταφραση google translate ειναι αυτη,δε μπορουσα να αντισταθω σορρυ xD

Παντως καλες οι ιδεες σου.Το τσατ σε νεα καρτελα ομως δεν ξερω αν θα ειναι κατι που αρεσει σε ολους

GioRgSaVv

• Anime Legend
  • *
    • View Profile
τελικα τι αλλαγες θα κανετε?

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal