Author Topic: Αλλαγές που θα θέλατε να δείτε στη σελίδα μας  (Read 18116 times)

Kingdom_Hearts

• Sick Team
  • Anime Legend
  • *
  • Atashitte, honto baka.
    • View Profile
το εχω δει εδω και πολυ ωρα αλλα δεν μπορουσα να απαντησω γιατι ημουν στο δρομο και καλυτερα να εκοβα τα χερια μου παρα να το εκανα με το κινητο.

saiyan μπορεις να δεις τα απεσταλμενα. πας στα μηνυματα σου, περνας τον κερσορα απο εδω και σου εμφανιζει επιλογη για τα απεσταλμενα
Spoiler: show

οπως ειπαν και τα παιδια χρειαζεται οντως μια ανανεωση στα banner γιατι υπαρχει ακομα banner με τον sasuke που φοραει την ενδυμασια των akatsuki. αυτο λεει πολλα :P

μαζι με αυτο χρειαζεται και μια αλλαγη στην αντιθεση των χρωματων, κατα τη γνωμη μου και οχι τοσο πολυ να αλλαξουν τελειως τα χρωματα. αν υπαρξει και ενα πιο σκοτεινο θεμα θα ηταν ακομα καλυτερα

και οπως ειπε και ο saiyan το shoutbox πρεπει να αλλαξει και να γινει ενα συνεχως ενεργο chatbox. να μην ειναι δηλαδη σαν αυτα που δεν βλεπεις τι εχει γραφτει και να πρεπει να εισελθεις για να δεις. θα καταλαμβανει σαφως περισσοτερο χωρο αλλα εκει που ειναι πιστευω οτι και να χρειαστει να καταργηθει δεν θα ενοχλησει και κανεναν.

η ιδεα του countdown που ειπε o giorgsavv ειναι σ'αυτη την περιπτωση αδυνατη. αν για τον οποιοδηποτε λογο υπαρξει καθυστερηση στο επεισοδιο εστω και 10 λεπτα και δεν βγει ανακοινωση, θα γινει εδω μεσα πεδιο βολης και στοχοι θα ειναι τα παιδια. δυστυχως αυτη ειναι η νοοτροπια του ελληνα και δεν αλλαζει

τελευταιο και πιο σημαντικο ειναι, οι αλλαγες να συμβουν σε περιπτωση που υπαρξει διαθεσιμο ατομο να κανει αυτη τη δουλεια ή να υπαρξει διαθεσιμος ελευθερος χρονος που να μην επιβαρυνει ατομο με περισσοτερο φορτο απ'οτι εχει τωρα. ο λογος ειναι απλος. τις αλλαγες αυτες πιθανοτατα να τις εκτιμησουν μονο τα ατομα τα οποια ειναι ενεργα στην σελιδα και τωρα τελευταια ο αριθμος αυτων εχει μειωθει αρκετα. καποιος που μπαινει απλως για να κατεβασει τα επεισοδια θα πει απλως "α, αλλαξαν τη σελιδα, μπραβο" και τερμα.
αν καποιος εχει το φιλοτιμο, την υπομονη και την επιμονη να το κανει παρ'αυτα τοτε κανεις δεν μπορει να του φερει αντιρρηση. και μακαρι αν γινουν αλλαγες να υπαρξουν και περισσοτερα ενεργα μελη

The closer you get to light, The greater your shadow becomes

MyAnimeList

molismenos

• Newbie
  • *
    • View Profile
    • AnimeTeach Greek FanSubs Community!
Καλησπέρα στην ομάδα και σε όλα τα παιδιά.Είπα να πω και εγώ την ταπεινή μου άποψη μιας και ασχολούμαι γενικότερα με website build, το site σας είναι αρκετά όμορφο αλλά πάνω από όλα είναι εύχρηστο κατά την γνώμη μου θα ήταν πολύ περιττό πέρα από κάποιες αλλαγές χρωματικές αν θέλετε για να νιώσετε την αλλαγή, να προστεθεί κάτι όπως Live Wallpapers κτλπ, θα κάνουν το Site αρκετά πιο βαρύ και δεν νομίζω πως είναι αναγκαίο.

Οι προτάσεις μου:

1. Να πάρει το ShoutBox θέση κάπου στο bottom ή top για να μπορέσει να γίνει και μεγαλύτερο και πιο ευανάγνωστο και φυσικά πιο ενεργό, κάτι σαν Live.
2. Να προστεθεί μια κατηγορία ή αλλιώς ένα μικρό module κάπου δεξιά ή αριστερά της αρχικής  που θα περιέχει κάποιες εικόνες με ένα απλό countdown από anime όπως OnePiece-Boruto-DBSuper.
3. Νέα banner φυσικά :P
4. Κάτι δημιουργικό και όμορφο θα ήταν να φτιαχτεί μια ομάδα τύπου "Sick Loaders" η οποία θα δώσει μια νέα πνοή στην κατηγορία DDL links, μπορούν να μαζευτούν 4-5 άτομα τα οποία θα ανεβάζουν Links από mega κτλπ σε anime της ομάδας.(αυτό με λίγη οργάνωση και όρεξη θα γίνει πολύ καλό)
5.Θα μπορούσε να προστεθεί ένα Blog που πάλι θα μπορούσαν να μαζευτούν 4-5 άτομα από μια νέα ομάδα τύπου "Sick Bloggers" στο οποίο θα γράφανε νέα για Anime, ταινίες anime κτλπκτλπ

Γενικότερα λοιπόν κατά την δική μου γνώμη το WebSite είναι είναι αρκετά καλό, το μόνο που χρειάζεται είναι ίσως λίγες Style-στικες αλλαγές περισσότερο για να γίνει αισθητή η "ΑΛΛΑΓΗ".

Ελπίζω να μην σας κούρασα, έχω κάποιες ιδέες ακόμα αλλά με 40 πυρετό δεν είναι εύκολο να της διατυπώσω. :D
« Last Edit: August 30, 2017, 08:55:24 PM by molismenos »
DRAGONBALL Η ΠΡΩΤΗ ΣΕΙΡΑ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

www.molismenosrips.forumgreek.com

σας περιμένουμε!

Yahazugiri7

• Enforcer
  • Anime Legend
  • *
    • View Profile
    • Instagram
πανω κατω εχουν πει πραματα που εχω πει κ εγω οποτε μενει ενα πραμα να πω.Καντε τα ολα μαυρα :P αυτο (εστω οχι ασπρο οπως ειναι παντως)

Brak

• Administrator
  • Anime Legend
  • *
    • View Profile
Καλησπέρα στην ομάδα και σε όλα τα παιδιά.Είπα να πω και εγώ την ταπεινή μου άποψη μιας και ασχολούμαι γενικότερα με website build, το site σας είναι αρκετά όμορφο αλλά πάνω από όλα είναι εύχρηστο κατά την γνώμη μου θα ήταν πολύ περιττό πέρα από κάποιες αλλαγές χρωματικές αν θέλετε για να νιώσετε την αλλαγή, να προστεθεί κάτι όπως Live Wallpapers κτλπ, θα κάνουν το Site αρκετά πιο βαρύ και δεν νομίζω πως είναι αναγκαίο.

Οι προτάσεις μου:

1. Να πάρει το ShoutBox θέση κάπου στο bottom ή top για να μπορέσει να γίνει και μεγαλύτερο και πιο ευανάγνωστο και φυσικά πιο ενεργό, κάτι σαν Live.
2. Να προστεθεί μια κατηγορία ή αλλιώς ένα μικρό module κάπου δεξιά ή αριστερά της αρχικής  που θα περιέχει κάποιες εικόνες με ένα απλό countdown από anime όπως OnePiece-Boruto-DBSuper.
3. Νέα banner φυσικά :P
4. Κάτι δημιουργικό και όμορφο θα ήταν να φτιαχτεί μια ομάδα τύπου "Sick Loaders" η οποία θα δώσει μια νέα πνοή στην κατηγορία DDL links, μπορούν να μαζευτούν 4-5 άτομα τα οποία θα ανεβάζουν Links από mega κτλπ σε anime της ομάδας.(αυτό με λίγη οργάνωση και όρεξη θα γίνει πολύ καλό)
5.Θα μπορούσε να προστεθεί ένα Blog που πάλι θα μπορούσαν να μαζευτούν 4-5 άτομα από μια νέα ομάδα τύπου "Sick Bloggers" στο οποίο θα γράφανε νέα για Anime, ταινίες anime κτλπκτλπ

Γενικότερα λοιπόν κατά την δική μου γνώμη το WebSite είναι είναι αρκετά καλό, το μόνο που χρειάζεται είναι ίσως λίγες Style-στικες αλλαγές περισσότερο για να γίνει αισθητή η "ΑΛΛΑΓΗ".

Ελπίζω να μην σας κούρασα, έχω κάποιες ιδέες ακόμα αλλά με 40 πυρετό δεν είναι εύκολο να της διατυπώσω. :D
Τα δύο τελευταία που λες τα σκεφτόμαστε εδώ και πολύ καιρό. Μάλιστα είναι και πολύ εύκολο να γίνουν, οπότε όποιος έχει συγγραφική μανία ή θέλει να βοηθήσει με το ανέβασμα επεισοδίων σε DDL μπορεί να απευθυνθεί είτε σ' εμένα είτε σε κάποιον απ' την ομάδα για τη νέα του θέση. Ίσως προσθέσουμε κάποια φόρμα στο μέλλον για να δηλώνουν το ενδιαφέρον τους όσοι θέλουν.

molismenos

• Newbie
  • *
    • View Profile
Brak, κάποιες αλλαγές επίσης που αν δεν κάνω λάθος είναι μικρές και ίσως θα άλλαζαν λίγο το γενικό πλάνο θα ήταν στα αριστερά π.χ. όταν κάποιος γράφει κάτι σε ένα Post το όνομα του με το εικονίδιο κτλπ είναι σε διαφορετική γραμμή, καλό θα ήταν να μπουν όλα στο κέντρο θα έδειχνε πιο όμορφα στο μάτι και φυσικά να γίνουν νέα εικονίδια για όλες τις ομάδες του Forum εμένα θα μου άρεσε αρκετά όπως είπα και πριν να γίνει κάτι όπως:

Sick Admin
Sick Team
Sick Uploader
Sick Blogger
κτλπ κτλπ

σας περιμένουμε!

Yahazugiri7

• Enforcer
  • Anime Legend
  • *
    • View Profile
    • Instagram
με βλεπω να χανω την δουλεια μου με δ'αυτους :P ... ασε τον enforcer οπως εχει

molismenos

• Newbie
  • *
    • View Profile
Επίσης θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί κάποιο Module που να δείχνει με ένα ωραίο ελαφρύ Animation αν ο member είναι Online ή Offline.

Υ.Γ.

Όσον αφορά τα Bannerakia των ομάδων θα μου άρεσε κάτι σε style banner στο top που φαίνονται οι πιτσιλιές αριστερά και δεξιά κτλπ.

σας περιμένουμε!

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal