Author Topic: Λόγοι που η ομάδα δεν επιθυμεί να ανεβαίνουν τα επεισ-  (Read 19267 times)

RoRi

• Co-admin
  • Anime Legend
  • *
  • Respect Forum Rules! (Or get hammered.) 26 didn't.
    • View Profile
Σύμφωνοι. Αλλά υπάρχουν πολλά να συζητήσει κανείς πριν μια οποιαδήποτε συνεργασία. Πάντως προφανώς και θα συζητηθεί αυτό.

Jimmys1999

• Anime Lover
  • *
    • View Profile
Συμφωνώ μαζί σου Sekirei και εγώ είμαι υπέρ αυτού του σχεδίου το οποίου αναφέρεις.

Made by Yahazugiri7

GioRgSaVv

• Anime Legend
  • *
    • View Profile
ξερει κανεις που μενει? εσεις δε μπορειτε να βρειτε την ip του? νομιζω γινεται οι διαχειριστες να δουνε την ip απο τα μελη.
με την ip μπορουμε να βρουμε που μενει. αμα ξερουμε αυτο μετα ολα ειναι ευκολα ;)

Yahazugiri7

• Enforcer
  • Anime Legend
  • *
    • View Profile
    • Instagram
ξερει κανεις που μενει? εσεις δε μπορειτε να βρειτε την ip του? νομιζω γινεται οι διαχειριστες να δουνε την ip απο τα μελη.
με την ip μπορουμε να βρουμε που μενει. αμα ξερουμε αυτο μετα ολα ειναι ευκολα ;)
Θες μηπως να βαλουμε και να τον δολοφονήσουν? :P ηρεμισε,μην πεσουμε πιο χαμηλα απο εκεινον κιολας ...

GreekLover

• Sick Team
  • Anime Legend
  • *
  • The Only One Who Can Beat Me, Is Me
    • View Profile
Συμφωνώ με sekirei!
Επίσης αν δεν γίνει κάτι τέτοιο μπορούμε απλά να κάνουνε ΌΛΟΙ μαζί reports!(όσοι ασχολούντε με τα forum)
Spoiler: show
Αγαπάμε και στηρίζουμε SickFansubs!  8)

~MyAnimeList~

Made By GioRgSaVv

Epsilon

• Retired Team
  • Newbie
  • *
    • View Profile
    • Joker Fansubs
Έτσι όπως το βλέπω εγώ, το πρόβλημα δεν είναι αυτοί που ανοίγουν τέτοιες ιστοσελίδες. Πάντα θα υπάρχουν 2, 3, 10, 20 τέτοιοι τύποι που θα προσπαθήσουν να βγάλουν εύκολο κέρδος. Και να πέσουν τα links, θα τα ανεβάσει πάλι, το έχω προσπαθήσει πολλές φορές σε διάφορα τέτοια sites, ακόμα και με μαζικά reports. Τα links τα ξανανεβάζουν σχετικά εύκολα, μιας και χρησιμοποιούν vps.
Το πρόβλημα λοιπόν δεν είναι τα 10-20 άτομα που ανεβάζουν τα επεισόδια, αλλά οι χιλιάδες που παρακολουθούν τα anime από αυτά τα sites. Οπότε ο στόχος μας θα πρέπει να είναι να προσελκύσουμε κάπως αυτό το κοινό, να τους δώσουμε να καταλάβουν ότι με το να βλέπουν επεισόδια βοηθούν κάποιον να βγάλει κέρδος από κάτι που εμείς κάνουμε για την πλάκα μας.
Φανταστείτε για παράδειγμα τι θα γινόταν αν για κάποιο χρονικό διάστημα καμιά ομάδα δεν έβγαζε επεισόδιο. Ή ακόμα καλύτερα, αν συνεννοούμασταν όλοι να βάλουμε στα μισά των επεισοδίων σε άκυρο σημείο,  αντί για κανονικούς υπότιτλους, ένα ωραιότατο κειμενάκι που να εξηγεί την κατάσταση. Θα ανέβαζαν τα επεισόδια (γιατί πάω στοίχημα δεν τα βλέπουν καν) και θα μετέφεραν άθελά τους το μήνυμά μας. :P
Anyway, δεν είμαι κατά του streaming γενικότερα, κατανοώ ότι πολλοί δεν θέλουν να κατεβάζουν τα επεισόδια, προτιμούν να τα βλέπουν online. Οπότε η καλύτερη λύση όντως θα ήταν να μαζευτούμε και να φτιάξουμε δικό μας streaming site.

Deladrian

• Retired Team
  • Anime Legend
  • *
    • View Profile
Εγώ για να πω την αλήθεια ενώ καταλαβαίνω ότι δε θα υπάρχουν οριστικά αποτελέσματα σε όλο αυτό, δε θα ήθελα να υπάρχει σελίδα που να έχει όλα τα επεισόδια, όλων των ομάδων και να τα βλέπουν εκεί. Οι ομάδες δίνουν τη δυνατότητα στους anime fan να κατεβάζουν τα επεισόδια που φτιάχνει. Κάποιος που πχ. δεν έχει χώρο, μπορεί να κατεβάσει ένα επεισόδιο, να το δει και να το διαγράψει. Μπορεί να ακούγεται κάπως εγωιστικό από μέρους μου, αλλά αν υπήρχε σελίδα που με την άδειά μας, ουσιαστικά ανέβαζε τα επεισόδια, ποιος θα έμπαινε στη διαδικασία να τα κατεβάσει; Και κακά τα ψέμματα σε όλες τις ομάδες βλέπουμε αν πηγαίνει καλά μία σειρά από τα σχόλια, από τα downloads και από τα άτομα που μπαίνουν για να κατεβάσουν την κάθε σειρά. Δε θα το παίξω ότι το κάνω αυτό έτσι για να περνάει μόνο η ώρα μου. Μου αρέσει να βλέπω ότι μία σειρά που ασχολούμαι πάει καλά και περιμένει κόσμος πώς και πώς να την κατεβάσει. Με τη δημιουργία μιας τέτοιας σελίδας θα χαθεί όλο αυτό. Βέβαια όποιο ομάδα θελήσει θα μπορούσε αν γίνεται να προσθέσει στο forum της ίσως μία ενότητα που να ανεβάζει τα δικά της επεισόδια για να τα βλέπει ο κόσμος online, χωρίς να χρειάζεται να τα κατεβάσει. Πάντως όπως είπα και σε παραπάνω post μου, το βλέπω πολύ δύσκολο να λυθεί όλο αυτό. :-\

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal