Author Topic: Fifa 15  (Read 8225 times)

Feitan

• Anime Legend
  • *
  • My dear Melancholy,
    • View Profile
Re: Fifa 15
« Reply #14 on: September 26, 2014, 03:33:21 PM »
Εχω παιξει μονο το demo μεχρι στιγμης και μου φανηκε τρομερο (ειδικα αν σκεφτεις οτι το τελευταιο ποδοσφαιρακι που 'παιξα ηταν το fifa 13).Παντως πιστευω οτι ο messi δε θα πρεπε να ειναι παλι πανω απο το ronaldo,πιθανως ουτε ο schweinstiger να αξιζει να ειναι στο top 10.Ας τους βαζανε τουλαχιστον ισους ρε παιδι μου (τον messi και τον ronaldo).Ο messi εκανε χειροτερη χρονια απο τον ψηλεα περυσι (φταιει και ο τραυματισμος κι αυτο αλλα και παλι εκανε χειροτερη)
Έχω δύο λόγους που πιστεύω πως έγινε αυτό:
1)Ο Messi είναι το cover boy της Fifa
2)Επειδή ''έφερε'' την Αργεντινή στον τελικό και ο Ronaldo δεν κατάφερε να περάσει την Πορτογαλία ούτε στους 16.

Και εγώ πιστεύω πως για φέτος ο Ronaldo θα έπρεπε να ήταν πιο πάνω ή όπως είπες και εσύ τουλάχιστον να είναι το ίδιο.

Πάντως για το Demo του PES15 είδα πως υπάρχει θετικό feedback, άντε σιγά σιγά να ανέβει για να υπάρχει ανταγωνισμός ώστε η ΕΑ να μην επαναπαυτεί με την επιτυχία του FIFA.
Target δεν έχω δει τίποτα για το pes15,το μόνο που ξέρω είναι οτι θα ακολουθηθεί η ίδια φόρμουλα όπως πέρσι και ξενέρωσα :ρ

pasarakos

• Anime King
  • *
    • View Profile
« Reply #15 on: September 26, 2014, 04:39:25 PM »
Πάντως για το Demo του PES15 είδα πως υπάρχει θετικό feedback, άντε σιγά σιγά να ανέβει για να υπάρχει ανταγωνισμός ώστε η ΕΑ να μην επαναπαυτεί με την επιτυχία του FIFA.

+ οτι αμα εισαι απο PC το βρισκεις και free :P
Μην ξανά ανοίξουμε αυτήν την συζήτηση καλύτερα, "δεν θα βγει υπέρ σου"...
Και γιατι ακριβως δεν θα βγει υπερ μου? Επειδη αντι να δινω 50+ ευρω για ενα παιχνιδι, παω και το κατεβαζω ? Sorry δεν τα δινω τοσο ευκολα τα λευτα. Αμα εδινα 50 ευρω για καθε παιχνιδι που ηθελα να παιξω τωρα δεν θα ειχα σπιτι.
Το gaming είναι ακριβό χόμπι, σ' αρέσει δεν σ' αρέσει. Μπορείς να ζήσεις και χωρίς αυτό, από την άλλη να μου επικροτείς την πειρατεία..;! Εκεί φτάσαμε;
Μετρησα 11 game που εχω στο pc μου αυτη τη στιγμη. Ολα αυτα κανουν συνολο περιπου 500 ευρω. (σε αρχικη τιμη, οχι τωρινη) + αλλα 30+ που εχω στον εξωτερικο, φαντασου ποσο παει.. Αν εσυ εχεις λευτα να δινεις με το κιλο για να αγοραζεις games δικαιωμα σου. Και δεν καταλαβαινω τι κολημα εχεις φαει δηλαδη.. λες και σου περνουμε το μισθο κανεις. Και σιγουρα δεν ειμαι ο μονος που κατεβαζει games μεσα στο forum.

Tsaladorable

• Anime King
  • *
  • Μ' αρεσουν οι φραουλες
    • View Profile
« Reply #16 on: September 26, 2014, 04:48:11 PM »
το pc ποσο το πηρες;

Credits:Yahazugiri7,Masashi Kishimoto,internet

jimakoszs97

• Anime Legend
  • *
  • Multitasking is my specialty
    • View Profile
« Reply #17 on: September 26, 2014, 05:05:33 PM »
Έτσι, όμως, δεν υποστηρίζεις την εταιρία που φτιάχνει το παιχνίδι και αν σκέφτονταν όλοι έτσι η εταιρία δε θα είχε κέρδη και θα έκλεινε.
Δε λέω οτι εγώ δεν έχω κατεβάσει πειρατικά κάποια παιχνίδια, αλλά προσπαθώ να το αποφεύγω. Κυρίως μέσω steam αγοράζω. Το καλοκαίρι και τα χριστούγεννα βάζει τρελές προσφορές (-80%).

Αν ήσουν προγραμματιστής και αφιερωνες όλο το χρονο σου για να φτιαξεις ενα video-game και να το πουλησεις για να μπορείς να ζήσεις απο αυτή τη δουλειά, θα σου άρεσε να το κατέβαζαν οι άλλοι πειρατικά;
« Last Edit: September 26, 2014, 05:08:42 PM by jimakoszs97 »

pasarakos

• Anime King
  • *
    • View Profile
« Reply #18 on: September 26, 2014, 06:02:06 PM »
Έτσι, όμως, δεν υποστηρίζεις την εταιρία που φτιάχνει το παιχνίδι και αν σκέφτονταν όλοι έτσι η εταιρία δε θα είχε κέρδη και θα έκλεινε.
Δε λέω οτι εγώ δεν έχω κατεβάσει πειρατικά κάποια παιχνίδια, αλλά προσπαθώ να το αποφεύγω. Κυρίως μέσω steam αγοράζω. Το καλοκαίρι και τα χριστούγεννα βάζει τρελές προσφορές (-80%).

Αν ήσουν προγραμματιστής και αφιερωνες όλο το χρονο σου για να φτιαξεις ενα video-game και να το πουλησεις για να μπορείς να ζήσεις απο αυτή τη δουλειά, θα σου άρεσε να το κατέβαζαν οι άλλοι πειρατικά;
Δεν ειπα οτι δεν αγοραζω καθολου games, ειπα απλα οτι συνηθως κατεβαζω πειρατικα. Κοιταξε να δεις ομως, το Watch Dogs στην αρχη φαινοτανε ωραιο και με next gen graphics κλπ, στο release date του ομως ηταν αποτυχια επειδη κατεβασανε τα γραφικα για να μπορει να παιζει και στο Ps3 και xbox 360, με αποτελεσμα να τους ξενερωσει ολους. Το Battlefield 4 ητανε αποτυχια στο release date του επισης επειδη το game το βγαλανε σχεδον σε beta μην σου πω κιολας επειδη ηθελαν να ανταγωνιστουν το COD. Και ακομα προσπαθουνε να το φτιαξουνε (τωρα σε λιγες μερες θα βγει το καινουργιο Patch και θα φτιαξει.) Δηλαδη εγω τα 50 ευρω που εδωσα για να παρω ενα ολοκληρωμενο και καλο game πηγανε στο διαολο για μηνες επειδη αυτοι θελανε να πουλησουνε. Τωρα που εχουνε κατσει και φτιαχνουνε το game (10 μηνες μετα το release date του), η τιμη του εχει πεσει στα 20ευρω. Και απλα σου εδωσα αυτα τα 2 game ως παραδειγμα. Πως μπορει καποιος μετα να μην κατεβαζει games πειρατικα?

Tsaladorable

• Anime King
  • *
  • Μ' αρεσουν οι φραουλες
    • View Profile
« Reply #19 on: September 26, 2014, 06:07:45 PM »
τελικα το pc ποσο το πηρες;

Credits:Yahazugiri7,Masashi Kishimoto,internet

pasarakos

• Anime King
  • *
    • View Profile
« Reply #20 on: September 26, 2014, 06:25:19 PM »
τελικα το pc ποσο το πηρες;
950 ευρω. Και πριν μου πεις η κονσολα κανει 400 η τιποτα τετοιο, το PC που το εχω παρει εδω και 1,5 χρονο ειναι καλυτερο απο το PS4 και xbone. (χωρις παρεξηγηση)

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal