Author Topic: τι επαιξες σημερα  (Read 29760 times)

CrusadeAragon

• Anime Legend
  • *
  • China girls all the Money <3
    • View Profile
Re: τι επαιξες σημερα
« Reply #133 on: September 29, 2015, 09:00:21 PM »
Εκαψα το κεφάλι μου για να το βγάλω , ICO . Μαζί με το shadow of the colossus ειναι τα καλύτερα παιχνίδια όλων των εποχών ! Yorda  :'( Arlong  :'(

Kingdom_Hearts

• Sick Team
  • Anime Legend
  • *
  • Atashitte, honto baka.
    • View Profile
« Reply #134 on: November 05, 2015, 03:48:29 PM »
μετα απο αρκετο καιρο απραξιας σε οποιαδηποτε κονσολα, βρεθηκε μπροστα μου τυχαια ενα παιχνιδι για το κινητο και λογω των αρκετα καλων σχολιων που ειχε, μου τη βαρεσε εκεινη την ωρα και το ξεκινησα. το ονομα αυτου "Deemo".
Το Deemo ειναι ενα rythm game με μια μικρη ιστορια και εχει παρει το ονομα του απο τον κεντρικο χαρακτηρα ο οποιος ειναι ενας ψηλολιγνος τυπος που μοιαζει με τον jack skellington, ξερει να παιζει πιανο και ζει σε ενα αγνωστο μερος το οποιο υποθετω οτι ειναι καστρο ή κατι παρομοιο.
η ιστορια εχει ως εξης:
μια μερα επεσε απο ενα παραθυρο ενα κοριτσακι και παγιδευτηκε μεσα στο καστρο. σκοπος του παιχνιδιου ειναι να φτασει το κοριτσακι στο παραθυρο για να γυρισει πισω. παρεπιτοντως το κοριτσακι δεν θυμαται τιποτα και οχι δεν υπαρχει καμια σκαλα για να ανεβει.
ο μονος τροπος για να ανεβει ειναι να σκαρφαλωσει σε ενα δεντρο το οποιο στην αρχη ειναι σε μεγεθος λουλουδιου και μεγαλωνει με τη μουσικη. οποτε περνωντας τα τραγουδια τα οποια εχει μεσα το παιχνιδι, μεσω του gameplay, βοηθας το δεντρο να μεγαλωσει και να φτασει σε ενα ορισμενο υψος.

τις τελευταιες 2 μερες εφαγα αρκετες ωρες παιζοντας και ακουσα αρκετα τραγουδια και μελωδιες διαφορων ειδων συμπεριλαμβανομενου και ιαπωνικης προελευσης. μερικα ειναι παρα πολυ ωραια ενω αλλα ειναι καπως ακυρα αλλα σε γενικες γραμμες ειναι καλα.
περα απο τα τραγουδια που ειναι το κυριως κομματι του παιχνιδιου, το αλλο δυνατο του σημειο ειναι τα illustrations τα οποια ειναι ζωγραφισμενα στο χερι και σε συνδυασμο με την ατμοσφαιρα που εχει, το αποτελεσμα ειναι αρκετα γοητευτικο.
η ιστορια, αν και μικρη, πιστευω με μερικες μετατροπες γινεται ανετα ταινια anime. 
οποιος εχει διαθεσιμα περιπου 900 mb στο κινητο του και δεν εχει θεμα με το ειδος του παιχνιδιου, αξιζει να του ριξει μια ματια

The closer you get to light, The greater your shadow becomes

MyAnimeList

Neo106

• Sick Team
  • Anime Lover
  • *
  • I fear only that my rage will fade over time...
    • View Profile
« Reply #135 on: September 20, 2016, 10:16:56 PM »
Αγορασα το Dont Starve Together στο steam. Πολυ καλο co-op, με τη φιλοσοφια του minecraft και artwork απο ταινια του tim burton. :P

χοκινακος

• Anime Legend
  • *
    • View Profile
« Reply #136 on: October 05, 2017, 11:11:04 PM »
Λογο φτωχής οικογένειας δεν είχα την δυνατότητα να παίζω πολλά games και μιας που τώρα εργάζομαι αποφασησα να ασχοληθώ   με το gaming.Πήρα και ps4 μου έδωσε ένας φίλος κάποια cd
Το nathan drake collection 7/10 έπαιξα μόνο το 2 τα άλλα τα βαρέθηκα
Uncharted 4 γραφικά 10/10 ιστορία 9/10 παρόλα αυτά του βάζω γενικά ένα 8.5/10 γιατί δεν μου άρεσαν οι γρίφοι και σε κάποια σημεία με κούραζε το παρκουρ μονο...ήθελα πιο action
Gta 5  5/10 ολλοι το λατρευεται εγώ δεν τρελενομαι για τέτοια παιχνίδια έπαιξα και το online  και δεν μου άρεσε
Watch dogs 2 απλά λίγο καλύτερο από gta το παράτησα και αυτό όμως μετά από κάνα 5-6 ωρω
Battlefield 1 6.5/10 πραγματικά παλιά λάτρευα τα fps πλέον δεν μου πολύ αρέσουν fps τέτοιου στυλ ένα doom ας πούμε θα το έπαιζα ευχάριστα
Sniper elite 4 6.5/10 τπτ το ιδιαιτερο μετά από κάποιο σημείο βαρέθηκα
Nier automata το λάτρεψα αυτό το παιχνίδι μουσική 10/10 ιστορία 10/10 gameplay 9/10 του βάζω γενικά ένα 9/10 μόνο και μόνο γιατί με ψιλοξενερωσε  το 2 playthrough (οποίοι το παίξατε καταλαβενεται)
Έχω αγοράσει και overwatch και πάω να αγοράσω metal gear solid 5,dishonored 2 γιατί τα βρήκα μεταχειρισμένα και τα δύο μαζί 35 ευρώ να έχω κάτι να παίζω μέχρι να μαζεψω να πάρω horizon,nioh,gravity rush 2 που μου έχουν τραβήξει την προσοχή

BuggyStarC

• Anime Legend
  • *
  • ΜΠΑΓΚΙ=ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΩΝ ΠΕΙΡΑΤΩΝ
    • View Profile
« Reply #137 on: April 15, 2018, 08:22:36 PM »
Σήμερα έπαιξα καμια ώρα το τέτρις μου (σε προσομοιωτή νες, επίσης γνωστό ως κλασσικό τέτρις), όπως κάνω και κάθε μέρα τους τελευταίους 10 μήνες περίπου. Όνειρό μου είναι κάποια χρονιά να πάω στο παγκόσμιο πρωτάθλημα, όπως σημειώνω και στο τιντερ μου.
Made by BuggystarC for Buggy
http://myanimelist.net/animelist/BuggyStarC

BuggyStarC

• Anime Legend
  • *
  • ΜΠΑΓΚΙ=ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΩΝ ΠΕΙΡΑΤΩΝ
    • View Profile
« Reply #138 on: January 04, 2020, 09:24:45 PM »
Σήμερα ξεκίνησα το φάιναλ φάντασι IV για το πιεσπι.
Made by BuggystarC for Buggy
http://myanimelist.net/animelist/BuggyStarC

DarkClaw86

• Anime King
  • *
    • View Profile
« Reply #139 on: January 04, 2020, 10:05:31 PM »
εγώ μετά από πολυυυυυυυυ καιρό έπαιξα fifa 2020 και ένα παιδικό επιτραπέζιο με τα ανίψια μου
Spoiler: show
 που γυρνάς το χαρτί υγείας και ανάλογα τον αριθμό που σου δείχνει,τόσες φορές πατάς το καζανάκι...Αν σε πιτσιλίσει νερό από τη λεκάνη     χάνεις    ::)