Author Topic: FMA's reviews  (Read 17583 times)

Fullmetal Alchemist

• Moderator
  • Anime King
  • *
    • View Profile
FMA's reviews
« on: May 20, 2014, 10:54:02 PM »
Well... Σας ξέρω, με ξέρετε (ή τουλάχιστον τον ιντερνετικό μου εαυτό) και γνωρίζετε ότι μου αρέσει το θάψιμο σειρών και anime. Επομένως πήρα την απόφαση να φτιάξω ένα topic όπου θα μπορώ να γράψω τις ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ μου απόψεις για anime. Έχω ήδη γράψει 3 reviews (τα οποία θα μεταφερθούν εδώ) και θα το συνεχίσω, έτσι για να περνάω κάπως την ώρα μου όταν βαριέμαι...
Spoiler: show

Κάποιες παρατηρήσεις:
Ένας moderator είπε να γράψω ότι πρόκειται για trolling αυτό που κάνω. Δεν υπάρχει περίπτωση το κάνω γιατί απλούστατα δεν πρόκειται για trolling. Αυτό που κάνω μου αρέσει να το λέω Dark Souls way. Μπορεί να είναι όλα ok, αλλά με 2-3 χτυπητά λάθη... You Died.

Ο βαθμός που θα βάζω θα είναι απόλυτα τεκμηριωμένος. Μόνο λίγες εξαιρέσεις θα υπάρχουν όπου ο λόγος θα είναι κυρίως χιουμοριστικός. (Όχι απίστευτες διαφορές πάντως ανάμεσα στον χιουμοριστικό βαθμό με τον κανονικό... Το πολύ 1 μονάδα διαφορά)

Προφανώς τα anime που κάνω review τα έχω δει μέχρι το τέλος. Αυτό δε σηκώνει κουβέντα...

Τέλος, όποιος έχει άντίρρηση, είμαι έτοιμος για πολιτισμένο τσακωμό. Λύνω τις διαφορές μου με παρτίδα σκάκι (Best of 3) ή polo. Αλλιώς βριζόμαστε και εδώ μέσα. Ούτως ή άλλως, άλλος moderator εκτός του Brak (που είναι καλό άτομο και δε ρίχνει ban) δεν υπάρχει. ::) ::)

raise ur ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ shovels

RoRi

• Co-admin
  • Anime Legend
  • *
  • Respect Forum Rules! (Or get hammered.) 26 didn't.
    • View Profile
Re: FMA's reviews
« Reply #1 on: May 20, 2014, 10:59:15 PM »
Πρώτον απ' όσο γνωρίζω ο Moderator είπε να πεις πως ήταν σιουμοριστικό όπως και έκανες. Όχι προϊόν trolling.Το ότι τρολλάρεις το ξέρουμε και έχω ντοκουμέντα και της συζήτησης (Screencapture OP).

δευτερον μου αρέσει το concept και γουστάρω να γελάω. :) Αλλά σε ότι δεν συμφωνώ θα τεκμηριώσω με σοβαρό διάλογο. :)
Βest of luck....

Yahazugiri7

• Enforcer
  • Anime Legend
  • *
    • View Profile
    • Instagram
« Reply #2 on: May 20, 2014, 11:07:57 PM »
Το περιμενα απο την συναντηση αυτο το τοπικ.Αντε να καλη επιτυχία

jimakoszs97

• Anime Legend
  • *
  • Multitasking is my specialty
    • View Profile
« Reply #3 on: May 20, 2014, 11:10:22 PM »
Overall: 7.9 Πολύ καλο. Οφείλει να το δει όποιος βλέπει anime.

Yaha, οφείλεις να το δείς το Shingeki no Kyojin!

teo13

• Anime Legend
  • *
    • View Profile
« Reply #4 on: May 20, 2014, 11:49:22 PM »
3)Ανάπτυξη:10/10
ΕΥΤΥΧΩΣ πεθαίνουν και καλοί!!! Θα ήταν χαζό σε μια τέτοια σειρά να μη γίνεται χαμός. Είναι ΠΟΛΕΜΟΣ. Θα πεθάνουν και άμαχοι και δυνατοί ήρωες και αδύναμοι. Τέλεια!!!

Εδώ πέθανα.Ανάπτυξη τι;Χαρακτήρων;Πλοκής;Γενικά;
Τεσπα ένα 7 θα έβαζα εγώ το 10 είναι αστείο.
Δηλαδή στο Brotherhood τι βάζεις στα 10,100;
Λοιπόν... 2ο Review και η θεά τύχη επέλεξε Psycho Pass...
Overall:8.9 Το αξίζει και με το παραπάνω...
8.9!Υπερβολικά υπερβολικό.
Από εμένα θα έπαιρνε ένα 7.5 μ.ο.
Και να κλείσω λέγοντας ότι με οτιδήποτε και αν έχεις βάλει στο Sao αξίζει λιγότερο.

NikosV20

• Anime Legend
  • *
  • Status loading ███████████ 99%
    • View Profile
    • Montblanc Norland Scanlations
« Reply #5 on: May 20, 2014, 11:59:18 PM »
Χα χα χα από ότι φαίνεται ο Fullmetal Alchemist είναι ο ποιο αστείος εδώ μέσα ........καλά  εντάξει αφου φάνηκε και από τις φωτογραφίες που είδα στο τοπικ της συνάντησης !!!!! :P :P

Fullmetal Alchemist

• Moderator
  • Anime King
  • *
    • View Profile
« Reply #6 on: May 21, 2014, 01:09:05 AM »
Teo. Βλέπω μου πας κόντρα πάρα πολύ. Ίσως πρέπει να σου κάνω μια πρόταση που δεν μπορείς να αρνηθείς.

Λοιπόν. Ξεκινώντας με το SAO, θα μπορούσε να πάρει λίγο παραπάνω στο animation. Κατά τα άλλα, όσο απαράδεκτο και να ήταν, δε θα του έβαζα πιο χαμηλά. Πήρε όσο έπρεπε για να με κάνει να δω τον επόμενο κύκλο, έτσι ώστε να κάνω review και σε αυτόν.
Οκ ίσως να έπαιρνε 2 αλλά ήθελα να του δώσω 3 συμβολικά, hope you understood

Το 8,9 το θεωρώ όσο πρέπει. Δε θα του έβαζα λιγότερο, πόσο μάλλον 7,5. Αυτό και αν είναι υπερβολικό. Έχω εξηγήσει πως μπαίνουν οι βαθμοί μου...

Στο 10 που έβαλα, η αλήθεια είναι ότι επηρεάστηκα και απο το manga λίγο γιατί αυτό έχει προχωρήσει περισσότερο (κακό εκ μέρους μου, αλλά...). By the way, με τον όρο ανάπτυξη εννοώ δημιουργία θέσεων εργασίας, μείωση του ελείμματος, άνοδο των μονάδων στο χρηματιστήριο, αύξηση μισθών και πολλά άλλα. Ό,τι υπόσχεται και η κυβέρνηση. Και στο anime όλοι οι χαρακτήρες εκεί έχουν δουλειά, άρα gg 10/10...