Author Topic: Tι πιστεύεις για το avatar ή την signature του απο πανω μελους  (Read 14308 times)

Megumi

• Member
  • *
    • View Profile
Ενδιαφέρουσα υπογραφή αλλά το ψάρι το τρώει με τα κόκαλα ???  :D
To Avatar μάλλον είναι το ίδιο πρόσωπο με την υπογραφή αλλα στο πιο μυστηριώδες  :P
και να φανταστώ οτι το όνομά της είναι Megumi...(αφού δε ξέρω από ποιο anime είναι!!)
Δες το! Είναι το hunterxhunter (2011), αν σου αρέσουν αυτά τα είδη άνιμε (περιπέτειας και δράσης) ειδικά μην ξεγελαστείς από κάποια αφίσα (εγώ στην αρχή το ψιλοσνόμπαρα μέχρι να καθήσω να διαβάσω περιγραφή και να δω τρέιλερ) και το προσπεράσεις. Είναι διαμαντάκι! Και από το χτίσιμο των χαρακτήρων και από εικόνα και την ιδιαίτερη πλοκή του. Ελπίζω να σε κατάφερα και να το προσθέσεις στη λίστα σου! :P 

Η κοπέλα στο άβαταρ είναι από άσχετη αναζήτηση που είχα κάνει την είδα, μου άρεσε την τσίμπησα και την χρησιμοποίησα εδώ.
Ο χαρακτήρας στην υπογραφή είναι ο Killua, όπως ανέφερε ο Yaha, και είναι από το άνιμε που σου αναφέραμε. Και είναι πολύ ιδιαίτερος χαρακτήρας, όπως και ο κάθε ένας εκεί, οπότε το να τρώει το ψάρι με το κόκκαλο διόλου παράξενο.  :P

Το όνομα Megumi έχει προέλθει ως έμπνευση την στιγμή της εγγραφής από το shokugeki no soma, που το έβλεπα εκείνη την περίοδο, αν θυμάμαι καλά. Ήταν από τους γυναικείους χαρακτήρες που συμπάθησα και ψιλοταυτίστηκα τότε λόγω της ευγένειας, της καλοσύνης, αλλά και του αγχωτικού και ψιλοαπαισιόδοξου χαρακτήρα της.  :P

Yaha, πολύ ωραίο το άβαταρ. Από one piece είναι; Ή οι πιθανότητες δεν ήταν με το μέρος μου; ;D Καλή και η υπογραφή! :P
« Last Edit: April 16, 2018, 04:49:52 PM by Megumi »
"If I leave my friend to die, isn't that the same thing as betraying him?"
-Killua
Η φτωχή μου myanimelist.. :P

BuggyStarC

• Anime Legend
  • *
  • ΜΠΑΓΚΙ=ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΩΝ ΠΕΙΡΑΤΩΝ
    • View Profile
Το άβαταρ θεωρω ότι είναι κάποιου είδους προέφηβο κορίτσι, που θα μπορούσε (ή και όχι) να με στοιχειώνει. Η υπογραφή έχει ένα πολύ ψαγμένο απόφθεγμα και έναν πιτσιρίκο που τρώει ένα καμμένο ψάρι, μάλλον όχι και ότι πιο υγιεινό. Επίσης μάλλον έχει αστιγματισμό και του είπαν οι γιατροί να έχει κλειστό το ένα μάτι για να φτιάξει.
Made by BuggystarC for Buggy
http://myanimelist.net/animelist/BuggyStarC

DarkClaw86

• Anime Freak
  • *
    • View Profile
Σαν αβαταρ βλέπουμε τον συμπαθέστατο αλλά ξεπερασμένο Εθνικό σταρ,τον οποιο ακολουθεις
στο facebook :P !!!
Για υπογραφή έχεις τον αγαπημένο BUGGY και αν τα συνδιάσουμε λίγο έχουμε το όνομά σου (BuggyStarC) :D :D :D
αν και δε καταλαβαινω που κολάει το C... ???
Επίσης αξίζουν συγχαρητήρια στον NikosV20 που την έφτιαξε και μας δείχνει οτι οι sick δεν έχουν το μονοπώλιο στη καρδιά σου >:(
Τέλος υπάρχουν κριμένες(για τους περίεργους μάλλον :P)2 μαλλιαρές μπάλες που τις έχουν τυλίξει κάτι πλοκάμια με μάτια!!!και μάλιστα όλο αυτό το υπερθέαμα το ακολουθούν οι  :o ::) 3 μάγοι με τα δώρα...
« Last Edit: April 16, 2018, 11:33:32 PM by DarkClaw86 »

BuggyStarC

• Anime Legend
  • *
    • View Profile
Μια διευκρίνηση: το C είναι από το clown, απλά δε χωρούσε σαν γιουζερνειμ να το βάλω ολόκληρο (Buggystarclown), οπότε μπήκε έτσι χάριν συντομίας. Το μακαρονοτέρας με τους μάγους είναι μέρος της χριστουγεννιάτικης διακόσμησης του προφίλ, που είχε ξεμείνει μαζί με το αβαταρ τομ αράγια-σκούφος.
« Last Edit: April 16, 2018, 10:35:21 PM by BuggyStarC »

DarkClaw86

• Anime Freak
  • *
    • View Profile
 :o Ωπ!! Να και μερικές πετυχημένες επιλογές από τον αλλοπρόσαλλο Buggy  :P
Λοιπόν τρελιάρικη υπογραφή που έχει λίγο απ'όλα
(ανθοδέσμη,αστεράκια,χρήμα και φυσικά τη φάτσα του συμπαθέστατου κλόουν από το OP)
ο συνδυασμός τους ήταν έμπνευση της στιγμής ή τυχαίος;;;;
Ωραίο avatar η φάτσα του συνονόματου σου ζωγραφισμένη από εσένα( ??? )

Kingdom_Hearts

• Sick Team
  • Anime Legend
  • *
  • Atashitte, honto baka.
    • View Profile
Του είπαν μερικοί εδώ μέσα ότι τον αγαπάνε και το πήρε πάνω του :P.
Εγώ πήγα σε ένα κομμωτήριο και τους έφτιαξα το θερμοσιφωνα. Μόλις κατέβηκα από το πατάρι πάω εκεί που ψηνανε τις πελατισσες και τους λέω 'ετοιμος ο θερμοσιφωνας'. Γυρνάει η μία και μου λέει 'σ'αγαπω'.
Ποιος είναι καλύτερος τώρα ε;

The closer you get to light, The greater your shadow becomes

MyAnimeList

BuggyStarC

• Anime Legend
  • *
    • View Profile
Το σ'αγαπάμε δεν πάει σ' εμένα, αλλά στον μπάγκι απ το ουαν πις και συμπεριλαμβάνομαι κι εγώ στον πρώτο πληθυντικό.
Ωστόσο ωραία η ιστορία με το θερμοσίφωνα, θα μπορούσε να είναι το σενάριο για την επόμενη ταινία του σειρηνάκη. Επίσης την εικόνα από την υπογραφή σου την έβγαλες, ή έγινε κάτι και δε μου εμφανίζεται;