Author Topic: Θεωρίες περί One Piece (Spoilers warning)  (Read 231825 times)

SmallPak

• Newbie
  • *
    • View Profile
Re: Θεωρίες περί One Piece (Spoilers warning)
« Reply #119 on: April 12, 2013, 11:12:06 AM »
θα σας πω τα δικά μου "σινμπερασματα"
όσο αφορά τον ace πιστεύω πως ο luffy θα κράτηση το φρούτο του ace σαν θησαυρός έτσι όπως έχει και το καπέλο του ! για τον sengoku έχω ακούσει πως το φρούτο του είναι άλλης κατηγορίας ούτε zoan ούτε logia ούτε paramithian και αυτό να είναι το μυστικό τις δύναμης του ! λένε πως την πληγή που έχει ο garps στο στήθος του την έκαναν όταν κοιμόταν,εκτός από ότι δεν πέθανε ούτε καν ξύπνησε,κατά την γνώμη μου πρέπει να έχει φρούτο και να μην μας το έχουν δείξει!και εκείνη η παππούδες που δημιούργησαν τους marines πιστεύω πως πρέπει να ζουν στο φεγγάρι !δεν έχω απόδειξης απλός πιστέψω ταιριάζουν με την ιστορία ! :)

pasarakos

• Anime King
  • *
    • View Profile
« Reply #120 on: April 12, 2013, 01:19:39 PM »
θα σας πω τα δικά μου "σινμπερασματα"
όσο αφορά τον ace πιστεύω πως ο luffy θα κράτηση το φρούτο του ace σαν θησαυρός έτσι όπως έχει και το καπέλο του ! για τον sengoku έχω ακούσει πως το φρούτο του είναι άλλης κατηγορίας ούτε zoan ούτε logia ούτε paramithian και αυτό να είναι το μυστικό τις δύναμης του ! λένε πως την πληγή που έχει ο garps στο στήθος του την έκαναν όταν κοιμόταν,εκτός από ότι δεν πέθανε ούτε καν ξύπνησε,κατά την γνώμη μου πρέπει να έχει φρούτο και να μην μας το έχουν δείξει!και εκείνη η παππούδες που δημιούργησαν τους marines πιστεύω πως πρέπει να ζουν στο φεγγάρι !δεν έχω απόδειξης απλός πιστέψω ταιριάζουν με την ιστορία ! :)
Απο που τα συμπερανες ολα αυτα ? Δεν στεκουν. -.-

TheBigBadWolf

• Anime Lover
  • *
  • I liked it! I was good at it and... I was alive!
    • View Profile
« Reply #121 on: April 12, 2013, 01:54:40 PM »
ειχα ακουσει καποτε την εξης θεωρια.
οσοι εχουν το D. στο ονομα τους ζουσαν στο φεγγαρι κι επειδη η παγκοσμια κυβερνηση τους θεωρουσε πολυ επικινδυνους, εστειλε τους Tenryūbito (Celestial Dragons) να τους πολεμησουν, εξου και οι στολες αστροναυτων.

δεν ειμαι και πολυ φαν της παραπανω θεωριας, γιατι καλλιστα θα μπορουσαν να φορουν τετοιες στολες για να προστατευτουν απο το "μολυσμενο" αερα που αναπνεουν οι κατωτεροι ανθρωποι

επισης εχω ακουσει οτι το φρουτο του Ace ειναι πλεον στα χερια του Doflamingo

τη πιθανοτητα ο Dragon να εχει φαει καποιο φρουτο την εχετε σκεφτει; οπως, ενα που θα του εδινε τη δυναμη να ελεγχει τον καιρο;
αν θυμηθουμε πως σωζεται ο Luffy απο το Buggy και το Smoker στη Loguetown, βλεπουμε να πεφτουν κεραυνοι, πραγμα που δεν θεωρω τυχαιο, καθως ο Smoker τον αναγνωρισε.

εχω ακουσει και την αποψη οτι ο Gol D. Roger δεν πεθανε και ειναι  ο Monkey D. Dragon. αρκετα τραβηγμενο ειναι η αληθεια

Christy

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #122 on: April 12, 2013, 02:06:12 PM »
Από τα παραπάνω που διάβασα το μόνο που μου φαίνεται πιθανό είναι ότι ο Dragon έχει φαει κάποιο φρούτο. Μάλιστα κάπου είχα διαβάσει ότι είναι δράκος δηλαδή έχει φάει φρούτο τύπου zoan και ότι στην Ιαπωνία πιστεύουν ότι οι δράκοι μπορούν να ελέχγουν τον καιρό (κάτι σαν θρύλος), το οποίο φαίνεται να μπορεί να κάνει ο Dragon όχι μόνο στη Loguetown αλλά και στο Grey Terminal που έσωσε τους κατοίκους από τη φωτιά.

chapapa

• Anime King
  • *
    • View Profile
« Reply #123 on: April 12, 2013, 03:15:57 PM »
Από τα παραπάνω που διάβασα το μόνο που μου φαίνεται πιθανό είναι ότι ο Dragon έχει φαει κάποιο φρούτο. Μάλιστα κάπου είχα διαβάσει ότι είναι δράκος δηλαδή έχει φάει φρούτο τύπου zoan και ότι στην Ιαπωνία πιστεύουν ότι οι δράκοι μπορούν να ελέχγουν τον καιρό (κάτι σαν θρύλος), το οποίο φαίνεται να μπορεί να κάνει ο Dragon όχι μόνο στη Loguetown αλλά και στο Grey Terminal που έσωσε τους κατοίκους από τη φωτιά.
Αυτά που λες μπορεί όντως να ισχύουν, εμένα βέβαια δεν με πολύ πείθουν.
Έχεις κάνει όμως ένα λάθος. Στο Gray Terminal δεν έκανε κάτι ο Dragon στο να δημιουργήσει αυτό το πέρασμα για να σωθούν οι κάτοικοι. Αν δεις προσεχτικά είναι ένας δυνατός άνεμος που σβήνει την φωτιά όπως ακριβώς γίνεται με την επίθεση του Ivankov. Και θα το επιβεβαιώσεις αν ξαναδείς προσεχτικά την συγκεκριμένη σκηνή, θα δεις τον Ivankov να είναι πιο μπροστά από όλους, οπότε λογικά θα το έκανε με το "death wink" του!

Shadow Ace

• Anime Legend
  • *
  • The DEVIL was an ANGEL too !!! Shadow Ace
    • View Profile
« Reply #124 on: April 12, 2013, 03:43:36 PM »
ο dragon έχει φάει φρούτο και ας πούμε oτι είναι zoan δεν με πολυ ενδιαφέρει κάτι τετιο.. αλλα οι κεραυνοί δεν έπεσαν απο αυτον... ήταν ο (roger)... το πέρασμα που άνοιξε το έκανε ο dragon γτ αν δείτε ο άνεμος είναι πράσινος όπως και στο loguetown... το χρώμα πράσινο αντιπροσοπεβει τους δράκους του άνεμου... και οσο για τον garp δεν τον κόβω να ειναι χρήστης φρούτου γτ αν δεν κάνω λάθος ειχαν πει οτι δεν εχει... αλλα δεν παίρνω όρκο.. :P :P και οσοι δεν το ξερετε βρέθηκε ο νεος Αce... :/

rayleigh13

• Newbie
  • *
    • View Profile
« Reply #125 on: April 12, 2013, 09:13:00 PM »
ο dragon έχει φάει φρούτο και ας πούμε oτι είναι zoan δεν με πολυ ενδιαφέρει κάτι τετιο.. αλλα οι κεραυνοί δεν έπεσαν απο αυτον... ήταν ο (roger)... το πέρασμα που άνοιξε το έκανε ο dragon γτ αν δείτε ο άνεμος είναι πράσινος όπως και στο loguetown... το χρώμα πράσινο αντιπροσοπεβει τους δράκους του άνεμου... και οσο για τον garp δεν τον κόβω να ειναι χρήστης φρούτου γτ αν δεν κάνω λάθος ειχαν πει οτι δεν εχει... αλλα δεν παίρνω όρκο.. :P :P και οσοι δεν το ξερετε βρέθηκε ο νεος Αce... :/

ποιος roger ???  ::) ::)

εμένα μου αρέσει η θεωρία που λέει ότι ο dragon ήταν ναύαρχος και την έκανε γιατί αηδίασε από την συμπεριφορά της Κυβέρνησης (μπορεί και απο αυτά που έγιναν στην Οχαρα) ή έμαθε κάποια πράγματα !
γενικά , ο ένας έχει το φρούτο του πάγου , ο άλλος της ακτινοβολίας και ο τελευταίος της λάβας , οπότε μάλλον έχει logia και είναι του ανέμου !

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2021, SimplePortal