Author Topic: Πες τα να ξαλαφρώσεις!  (Read 323457 times)

χοκινακος

• Anime Legend
  • *
    • View Profile
Re: Πες τα να ξαλαφρώσεις!
« Reply #2814 on: November 24, 2017, 01:23:46 AM »
Καλά εσύ είσαι ακόμα χειρότερα...δλδ στα κλαμπακια τι περνούν αν δεν πίνουν ποτό?

Saiyan

• Anime Freak
  • *
    • View Profile
« Reply #2815 on: November 24, 2017, 09:35:31 AM »
Κοκακόλα μόνο,σκληρά πράγματα  :P, αφού ακολουθούν τουλάχιστον κλαμπάκια πάλι καλά :P :P

GioRgSaVv

• Anime Legend
  • *
    • View Profile
« Reply #2816 on: January 02, 2018, 01:56:38 AM »
οταν ξεκινησα να διαβαζω το manga του one piece πριν 2-3 βδομαδες, το ανιμε ηταν ακομα δυο επεισοδια πριν απο εκεινο που δειχνει την pudding να ειναι κακια και που ειχε απαγαγει την reiju, οποτε ξεκινησα να διαβαζω απο το επομενο chapter, οταν το τελειωσα μου περασε απο το μυαλο τελειως τυχαια οτι.. "ο oda μεχρι τωρα δεν μας εχει δειξει κανεναν με τη δυναμη φρουτου του διαβολου που να μπορει να διαβαζει τις αναμνησεις η να της αλλαζει" μετα σκεφτηκα οτι αυτο θα εχει να κανει σχεση με το μυαλο και με τα νευρα του εγκεφαλου και οτι θα ειναι σχεδον αδυνατο να μπορει καποιος να τα αλλαξει αυτα απλα με ενα φρουτο του διαβολου, δεν ειναι σαν το λαστιχο που απλα αλλαζει τα κυτταρα του σωματος και γινονται λαστιχενια, αυτη η ικανοτητα θα επετρεπε καποιον να μπορει να διαβαζει τα εγκεφαλικα νευρα που ειναι καπως παραλογο, μετα θυμηθηκα την viola, αλλα αυτη στην ουσια απλα "βλεπει" τα παντα, μπορει να "δει" τις σκεψεις, *συνεχιζω να ξεφυλλιζω τις σελιδες, ειμαι εκει που δειχνει την pudding να κοροιδευει τον sanji* και σκεφτηκα ε τοτε μαλλον θα μπορουσε να υπαρχει μια τετοια δυναμη, καποια στιγμη λογικα ο oda θα μας δειξει κατι τετοιο, και πως αλλαζω σελιδα βλεπω την pudding να καρφωνει το χερι της μεσα στο κεφαλι της reiju, "πες μου τωρα πως..." και μετα βγαζει της ταινιες και μας δειχνει την ικανοτητα της.
αυτο και αν θα πει συμπτωση.. τωρα τι σκτα δεν ξερω.. εχω κλεισει ολες τις ομαδες στο fb για one piece(για τα spoilers) εχω κλεισει τα παντα, δεν υπαρχει περιπτωση να το ειδα πουθενα
μπορει καθως εγραφε αυτες τις σελιδες ο oda να του περασε η ιδια σκεψη οπως με εμενα, νταξει δεν ειναι και παραλογο, μια φορα στα 800+ επεισοδια ετυχε να μπω στο σκεπτικο του oda.
απλα μου εκανε μεγαλη εντυπωση πως ετυχε ολο αυτο.. οκ ηθελα απλα να το βγαλω απο μεσα μου και να το μοιραστω με αλλους, ξαλαφρωσα τωρα :Ρ

Spoiler: show
μπορει να ειναι haki
xD

giannis85

• Member
  • *
    • View Profile
« Reply #2817 on: January 09, 2018, 11:02:45 PM »
Ξεκινάει στο τέλος του μήνα και το Fate/Extra: Last Encore - από το studio/σκηνοθέτη του Madoka και του Monogatari 8) και στόρι που θυμίζει το... SAO :o:
https://myanimelist.net/anime/33047/Fate_Extra_Last_Encore

Kingdom_Hearts

• Sick Team
  • Anime Legend
  • *
  • Atashitte, honto baka.
    • View Profile
« Reply #2818 on: January 10, 2018, 04:35:16 PM »
Ξεκινάει στο τέλος του μήνα και το Fate/Extra: Last Encore - από το studio/σκηνοθέτη του Madoka και του Monogatari 8) και στόρι που θυμίζει το... SAO :o:
https://myanimelist.net/anime/33047/Fate_Extra_Last_Encore
νομιζω αρχικα ηταν παιχνιδι και εχει βγει και σε manga. δεν ξερω τι κριτικες εχουν οι πηγες του αλλα απο το anime, λογω studio και staff, μπορουμε να περιμενουμε ΠΟΙΟΤΗΤΑ με ολη τη σημασια της λεξης. ευελπιστω να εχει αρκετη δραση γιατι θα ειναι απολαυση

The closer you get to light, The greater your shadow becomes

MyAnimeList

Kingdom_Hearts

• Sick Team
  • Anime Legend
  • *
  • Atashitte, honto baka.
    • View Profile
« Reply #2819 on: February 03, 2018, 05:18:31 PM »
κακος ψοφος να βρει αυτους που σκεφτηκαν να εχουν πιο ακριβα τη μαγιονεζα στην πλαστικη συσκευασια απ'οτι στο ΓΥΑΛΙΝΟ βαζο για να σε αναγκασουν να μπεις στο διλημμα. να δωσεις 1-1,5 ευρω παραπανω στα 400ml ή να πλενεις το γ.......ο το κουταλι καθε φορα που βαζεις μαγιονεζα;
διεστραμενα οντα, γιατι ανθρωποι δεν ειναι σιγουρα

The closer you get to light, The greater your shadow becomes

MyAnimeList

Yahazugiri7

• Enforcer
  • Anime Legend
  • *
    • View Profile
    • Instagram
« Reply #2820 on: February 03, 2018, 06:00:33 PM »
κακος ψοφος να βρει αυτους που σκεφτηκαν να εχουν πιο ακριβα τη μαγιονεζα στην πλαστικη συσκευασια απ'οτι στο ΓΥΑΛΙΝΟ βαζο για να σε αναγκασουν να μπεις στο διλημμα. να δωσεις 1-1,5 ευρω παραπανω στα 400ml ή να πλενεις το γ.......ο το κουταλι καθε φορα που βαζεις μαγιονεζα;
διεστραμενα οντα, γιατι ανθρωποι δεν ειναι σιγουρα
Οι άνθρωποι είναι ζώα οπότε μην περιμένεις και την τελειότητα μόνο και μόνο γιατί σκέφτονται :P
Για πρόσκληση στον One piece server στο discord,πείτε μου σε πμ