Author Topic: Πες τα να ξαλαφρώσεις!  (Read 466711 times)

χοκινακος

• Anime Legend
  • *
    • View Profile
Re: Πες τα να ξαλαφρώσεις!
« Reply #2933 on: October 21, 2019, 05:30:22 PM »
Το οτι δεν εχει αναφερθεί οτι ηθελε να γινρι demon slayer δεν ειναι μείον
ισα ισα που αναγκάστηκε να γινει για να προστατέψει την αδερφη του αυτο για εμενα ακούγεται πολυ κουλ...
Επειδη στο μανγκα ειμαι στα ongoing τα εφε στις επιθέσεις υπαρχουν και εκεί...κρυνοντας απο τις μακρινες επιθεσης που εχω δει ωντος εχουν δυνάμεις δεν ειναι εφε του ανιμ
Κατα τα αλλα με αυτα π εχω δει γινετε ακομα καλυτερο με πιο θανατηφορους εχθρους απο αυτους τωρα
Πρωσοπικα αυτη την στιγμη το θεωρω καλυτερο και απο το one piece...(για το μανγκα μιλαω)

Katakuri

• Moderator
  • Member
  • *
    • View Profile
« Reply #2934 on: October 21, 2019, 05:32:49 PM »
Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να δείχνεις σε μια σειρά πολεμικών τεχνών/μαγειών και γενικά τέτοιων φάσεων, τις ικανότητες κάποιου χωρίς να έχεις δείξει πώς τις απέκτησε. Πάρε παράδειγμα τα μεγαλύτερα Shonen (Op, Naruto, DB κτλπ). Όλα τους έχουν δείξει εκπαιδεύσεις (training με rayleigh, kaio, asuma, jiraya και άλλα πολλά). Το να ρίχνεις τον πρωταγωνιστή σε ένα «δωμάτιο» και να μου λες ότι μέσα σε αυτό «εκπαιδεύτηκε», δε μου λέει κάτι. Τι εκπαίδευση έκανε; Πώς βγαίνουν αυτά τα νερά και οι ηλεκτρισμοί από 'δω κι από 'κει; Απλά μου δείχνεις ένα πιτσιρίκι που επειδή θέλει κάτι πολύ, το καταφέρνει. Οκ. Πάλι καλά που έχει ωραίο animation και ήχο. Ιστορία καλή αλλά θα μπορούσε να είναι καλύτερη, αν δεν προσπαθούσαν να κάνουν μία σεζόν να τελειώσει τσακ μπαμ.

Ωστόσο 8.5/10 το παίρνει από εμένα. Χάνει μόνο στα παραπάνω + ότι θα το ήθελα να μην είχε μαγικές ικανότητες. Να ήταν απλή ξιφομαχία. Για εμένα θα ήταν πιο κουλ. Αλλά εντάξει, όπως ξανά είπα, όλα αυτά είναι υποκειμενικά.

teo13

• Anime Legend
  • *
    • View Profile
« Reply #2935 on: October 21, 2019, 08:15:47 PM »
Σου δείχνει την εκπαίδευση σε ff.

8.5; Πολύ άπλας...Στο HxH η στο Brotherhood τι βάζεις; 11;

Χοκ δεν άλλαξες καθόλου βλέπω

Katakuri

• Moderator
  • Member
  • *
    • View Profile
« Reply #2936 on: October 22, 2019, 01:37:58 AM »
HxH παίρνει ένα 9/10. Το ίδιο και το fma. Καλά άνιμε και τα δύο, αλλά είπαμε, μην θεοποιείς. Επίσης με μια πρόχειρη ματιά στο Mal, βλέπω HxH 9.11 και Kimetsu 8.96.

Τώρα άμα πας αντίθετα στη γνώμη 780.000 ανθρώπων που ψήφισαν, καλώς. No problem, αλλά δεν αλλάζει κάτι.

Yahazugiri7

• Enforcer
  • Anime Legend
  • *
    • View Profile
    • Instagram
« Reply #2937 on: October 22, 2019, 09:34:13 AM »
Εγώ και το hxh του 1999 που βλέπω τώρα,πάλι 10 μάλλον θα του βάλω όποτε δε ξέρω τι λες :P Είναι απλά τόσο κάλο.To αγαπημένο μου επεισόδιο εκεί ως τώρα να φανταστείς είναι ενα φίλλερ,αλλά δένει τόσο καλά στην ιστορία και δίνει παραπάνω χαρακτήρα σε όλους.
« Last Edit: October 22, 2019, 09:43:40 AM by Yahazugiri7 »

χοκινακος

• Anime Legend
  • *
    • View Profile
« Reply #2938 on: October 22, 2019, 12:03:01 PM »
Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να δείχνεις σε μια σειρά πολεμικών τεχνών/μαγειών και γενικά τέτοιων φάσεων, τις ικανότητες κάποιου χωρίς να έχεις δείξει πώς τις απέκτησε. Πάρε παράδειγμα τα μεγαλύτερα Shonen (Op, Naruto, DB κτλπ). Όλα τους έχουν δείξει εκπαιδεύσεις (training με rayleigh, kaio, asuma, jiraya και άλλα πολλά). Το να ρίχνεις τον πρωταγωνιστή σε ένα «δωμάτιο» και να μου λες ότι μέσα σε αυτό «εκπαιδεύτηκε», δε μου λέει κάτι. Τι εκπαίδευση έκανε; Πώς βγαίνουν αυτά τα νερά και οι ηλεκτρισμοί από 'δω κι από 'κει; Απλά μου δείχνεις ένα πιτσιρίκι που επειδή θέλει κάτι πολύ, το καταφέρνει. Οκ. Πάλι καλά που έχει ωραίο animation και ήχο. Ιστορία καλή αλλά θα μπορούσε να είναι καλύτερη, αν δεν προσπαθούσαν να κάνουν μία σεζόν να τελειώσει τσακ μπαμ.

Ωστόσο 8.5/10 το παίρνει από εμένα. Χάνει μόνο στα παραπάνω + ότι θα το ήθελα να μην είχε μαγικές ικανότητες. Να ήταν απλή ξιφομαχία. Για εμένα θα ήταν πιο κουλ. Αλλά εντάξει, όπως ξανά είπα, όλα αυτά είναι υποκειμενικά.
Απο που προέρχονται οι διαφορες τεχνικες κτλπ το εξηγεί στην συνέχεια δεν χρειαζεται να βιάζεσαι
Κατα τα αλλα δεν πρεπει να συγκρίνουμε σονεν οπως naruto one piece me demon slayer...τα 2 πρωτα ειναι κλασικα σονεν που ο πρωταγωνιστής θελει να γινει ο δυνατοτερος κτλπ...στο demon slayer δεν ειναι ετσι..οι χαρακτηρες εκει θελουν να εξαλείψουν τους δαιμονες...αυτος ειναι ο στοχος και εκει εστιάζει...δεν εχω δει τον πρωταγωνιστή να λεει θελω να γινω ο πιο δυνατος hashira που υπήρξε...ακομα και μεταξύ των hashira δεν υπαρχει ανταγωνισμός...πραγμα που στα κλασικα σονεν θα υπήρχε
Για εμενα δεν ηταν μικρη η προπόνηση...ασχετο που το έσπρωξαν λιγο στο ανιμ...στο μανγκα μια χαρα τσαπτερς με προπόνηση εχει...δλδ στο  one piece που ακριβως ειναι τα πολλα τσαπτερς με προπόνηση; μεσω της μαχης γινοντουσαν δυνατότεροι
Οσους σας ενοχλουν τα εφε στα σπαθια φανταζομαι σας ενοχλούν και τα εφε στα σπαθια του ζορο μιχοκ κτλπ που βγαζουν επιθεσης στο άκυρο

teo13

• Anime Legend
  • *
    • View Profile
« Reply #2939 on: October 22, 2019, 12:14:03 PM »
HxH παίρνει ένα 9/10. Το ίδιο και το fma. Καλά άνιμε και τα δύο, αλλά είπαμε, μην θεοποιείς. Επίσης με μια πρόχειρη ματιά στο Mal, βλέπω HxH 9.11 και Kimetsu 8.96.

Τώρα άμα πας αντίθετα στη γνώμη 780.000 ανθρώπων που ψήφισαν, καλώς. No problem, αλλά δεν αλλάζει κάτι.

Δεν θεοποιω τίποτα απλά είναι τόσο καλύτερα αυτά τα 2.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου βάζεις βαθμολογίες...Και ειδικά από Mal...Έχω δική μου αποψη-αντιληψη και κρίνω, δεν χρειάζομαι το Mal.

Μπορώ να ψάξω και εγώ και να σου πω το ενα στο anidb έχει 9,2 και το άλλο 8,03